Google Adwords İle Para Kazanma

Rate this post

Bir zamanlar bir google adwords reklamcılığını kullanarak clickbank üzerinden para kazanma furyası vardı ülkemizde. Bir zamanlar dediğim sizi yanıltmasın 6-7 yıl öncesinden bahsediyorum. Elbette ben de yaptım ancak o zamanlar dahi benim çok ilgimi çekmemişti bu yöntem. Çünkü ben sürekli para harcayarak, veya sürekli emek vererek para kazanmayı çok sevmiyorum, çok fazla kazançlı olduğunu da düşünmüyorum. Öyle bir ilgi gösterilmişti ki aklınız hayaliniz durur. Ülkenin yarısı bir anda satış ortaklığı ile ilgilenir oldu, açılan hesaplar kapanan hesaplar, çekler, ürünler havada uçuşuyordu. Neden bu kadar çok ilgi vardı peki? Çok kazançlı olduğu için mi? Ben buna inanmıyorum, bazı kişiler hatrı sayılır miktarlar kazanıyordu tabi ancak çoğunluk çerez parası kazanıyordu. Bu kadar ilginin tek bir sebebi vardı, nispeten kolay olması!

Mantık çok basitti, oldukça fazla sayıda eğitim seti vardı (google sniper, google cash vb., bizde de google kazançları) bu eğitim setlerinde temel olarak ürün seçme, ürünleri analiz etme, reklam verme ve doğru ürünü bulup kazançlar masrafları geçene kadar devam etmekti. Yani amaç atıyorum 70 dolar harcayıp 100 dolar kazanmaktı. Bazı siteler reklam metinlerine kadar hazırlıyordu affiliateler için bu da emek kısmını oldukça aza indiriyordu. Arbitraj kavramını bilenler bilir, harcadığınızdan çok kazanıyorsanız kardasınız demektir.

Ancak bu olay o kadar çok arttı ki, bilen bilmeyen herkes bir anda bu işe girdi. İngilizce’nin i’sini bilmeyen adam clickbank’te ‘wood working projects’ (tahtadan eşyalar yapma) gibi programlar satıyordu, Allah bilir anlamını bile bilmiyor. İş böyle olunca google yavaş yavaş bu işe el atmaya başladı, özellikle wealth programlarının satıcısı çok fazlaydı, çünkü en kolay onlar satılıyordu. Şikayetler de artınca google,  hesapları banlamaya başladı. Hiç acıması yoktu google’ın ancak insanlar uzun süre vazgeçmedi, farklı ürünler denendi, farklı kredi kartları, hatta farklı bir bilgisayar alıp bu işe devam edenler oldu. Google bıçak gibi bir anda kesmediği içinde iş bir süre devam edebildi.

Ancak yıl 2017 ve google bu tarz reklamlara izin vermiyor. Halen yapanlar var, ancak oldukça profesyonel kişiler ve profesyonel yöntemler kullanarak (google’ı dahi inandırarak) işler yapıyorlar ancak o seviyeye sıfırdan ulaşmak ve google politikalarını en baştan beri test etmeden direkt başlamak büyük ihtimalle hüsranla sonuçlanacaktır.

Sonuç olarak google adwords ile kolay para dönemi sona erdi demiyorum çoktan sona ermişti zaten, ölüyü diriltmeye çalışmanın bir anlamı yok! Ben o zamanlarda şimdi de aynı yöntemlerimi kullanıyorum ve ölen falan da yok!

Bu yazıyı kaleme aldım çünkü hala o yıllarda bu işle ilgilenmiş sonra bırakmış kişiler: ”Hocam, adwords ile reklam verme yöntemini de öğretiyor musunuz? Veya siz verebiliyor musunuz?” gibi sorular sormakta. Net olarak cevap veriyorum, kesinlikle böyle boş bir eğitim vermiyorum ve bir yöntemi, katekullisi onu bunu da yok!

KAYNAK :https://www.parakazanmak.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir